Місячник боротьби с туберкульозом

Щороку 24 березня відмічається всесвітній день боротьби з туберкульозом. Останні п’ять років (2012-2016 р.р.) по Україні була прийнята та працювала цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз. Відповідно виконувались обласна програма та районна, котра додатково фінансувалась з районного та місцевого бюджетів.

За ці роки в районі відмічається покращення епідеміологічної ситуації з туберкульозу. Захворюваність на туберкульоз знизилась поступово з 60,6 на 100 тис. населення у 2013р. до 48,8 в 2016р.на 19,47%.  Це достатньо хороший показник який забезпечив третє місце серед районів з низькою захворюваністю на туберкульоз по області. План флюорообстежень та туберкулінодіагностики виканоно на 100%, оглянуто рентгенологічно близько 60% дорослого населення району. Знизилась розповсюдженість туберкульозу, смертність від туберкульозу. Епідситуація з туберкульозу покращилась в цілому і по області.

Закінчилась робота по державній Програмі, але проблема протидії туберкульозу залишається актуальною, оскільки вона ускладнена зростом питомої ваги стійких до протитуберкульозних препаратів форм туберкульоза, які значно погіршують результати лікування та сприяють  зростанню рівня захворювань на ВІЛ інфекцію у поєднанні з туберкульозом.

Певну роль в захворюванні на туберкульоз грають соціальні фактори ризику: зловживання алкоголем, безробіття, відсутність постійного місця проживання, низький рівень матеріального забезпечення. За перший квартал 2017 р. ми маємо певне зростання захворюваності на туберкульоз.  Зареєстровано 4 випадки первинного туберкульозу, із них три-  легень,  один- туберкульоз кісток, Всі хворі –   непрацюючі чоловіки працездатного віку, один з яких інвалід дитинства другої групи, в даний час знаходяться на стаціонарному лікуванні . Туберкульоз виліковний, треба всім це пам’ятати та уважно стежити за станом свого здоров’я, своєчасно обстежуватись профілактично та звертатись за медичною допомогою при наявності скарг.

 

Лікар-фтизіатр Нижньосірогозькоі ЦРЛ   Нікітіна М.П. 

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ