Хроніка одного тижня

Мешканцям Нижньосірогозького  району, що так чи інакше спілкувались з нашими медиками, не раз доводилось чути, що нам дуже часто доводиться лікувати не тільки наших хворих, а й гостей з інших районів. Наскільки ж це ствердження відповідає дійсності? Чи не намагаються наші лікарі дещо перебільшити проблему та, як то кажуть, „набити собі ціну”.  Давайте розглянемо, як пройшов у лікарні  перший тиждень серпня. Ми навмисно не будемо вести мову про наших земляків-сірогозців, що лікувались у нас в період з 1 по 7 серпня, а згадаємо лише наших сусідів. Але треба пам’ятати, що цього тижня, як і завжди, щодня та щоночі, в будні та вихідні виконувались операції, приймались пологи та надавалась невідкладна допомога також пацієнтам і з нашого району. І їх було не менше, аніж „іноземців”.  Ну, як то кажуть, тримайтесь міцніше – починаємо:

1 серпня, понеділок. Новий трудовий тиждень почався дуже рано. О другій годині ночі надійшла хвора з Іванівського району. Через те, що пацієнтка спочатку зверталась до Іванівської ЦРЛ, де були відсутні гінеколог та анестезіолог, втрачений дорогоцінний час. Стан вкрай важкий. Внутрішньочеревна кровотеча. Втрачено близько 2 літрів крові. Пульс відсутній вже навіть на великих судинах. Незважаючи на нічний час, хвора протягом 30 хвилин вже в операційній. До ранку триває складна операція, переливання крові та кровозамінників. Вранці стає зрозуміло – життя врятовано.

16.00 –  п’ятнадцятирічний  горе-скутерист з Іванівського району. Дорожньо-транспортна пригода, важка черепно-мозкова травма. Надана кваліфікована медична допомога. Для евакуації до Херсонської обласної дитячої лікарні викликана “санавіація”. Ввечері підліток вже в обласній дитячій реанімації.

20.00. Вагітна з Великолепетиського району.  Самостійно народити не може. Виконується операція „кесарського розтину”. Дитина і мати в доброму стані.

4 серпня, четверг. Вагітна з Верхньорогачикського району. Пологи пройшли без ускладнень. Дитина і мати в доброму стані.

5 серпня, п’ятниця.  Вагітна, Великолепетиський район. Аномальна пологова діяльність. Для порятунку двох життів терміново виконується операція „кесарського розтину”.  Дитина і мати в доброму стані.

6 серпня, субота. 2.00. Бригада швидкої медичної допомоги доставила жінку з Іванівського району, що народила прямо в їх в машині.  Породіллі та дитині надана відповідна медична допомога, їх стан задовільний.

2.30. Знову вагітна з Іванівського району. Передчасні пологи майже на 11 тижнів раніше терміну. Народжена дитина вагою 1250 грамів в дуже важкому стані. Новонародженому надана кваліфікована медична допомога. Викликана бригада неонатологів з Херсонської обласної дитячої лікарні і вранці дитина відправлена на доліковування до обласного центру.

23.00. Вагітна з Іванівського району. Пологи пройшли без ускладнень. Дитина і мати в доброму стані.

Таким видався всього один тиждень з багатьох інших,  про які теж при бажанні можна було б написати безліч не менш драматичних історій.  Але навіщо? Лікарня працює в стабільному режимі, це й так зрозуміло. А право хворих – вибирати тих, до кого у них більше довіри.

Лікар-анестезіолог Щербань В.В.

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ