22 березня- Всесвітній день боротьби з туберкульозом

22 Березня- Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз- вилікований, але боротьба з цією недугою продовжується  .

З 1995 року у  зв’язку з високим рівнем захворювання на туберкульоз було об’явлено епідемію з туберкульозу на Україні. З тих пір розроблялися Програми боротьби з туберкульозом кожні п’ять років, остання на 2013-2016 рр, згідно якої  до боротьби залучалась вся громадскість, лікувально-профілактичні заклади, виділялись додаткові кошти на боротьбу з туберкульозом за рахунок місцевих бюджетів та різних фондів.

            Це дало певний результат. В нашому районі за останні 10 років захворюваності на туберкульоз зменшилась в рази, в 2016р.вона становила 49,7 випадків на 100 тис. населення при обласному показнику 68 на 100 тис.

Але в 2017р., при охопленню профоглядами 55,7% дорослого населення , захворюваність на туберкульоз зросла на 50% по району, 75% випадків виявлено при профоглядах, 37% в занедбаному стані. Хворіють малозахищені вервсти населення: пенсіонери, інваліди, малозабезпечені, непрацюючі працездатного віку, переселенці з Донецька, учасники бойових дій АТО. Майже половина  пацієтів на активний туберкульоз хворі  хіміорезистентним туберкульозом, майже кожний рік реєструються випадки туберкульозу сумісно з ВІЛ.

Велику занепокоєність викликають особи, які не обстежені два та більше років, таких приблизно 10% дорослого населення, серед них захворюваність на туберкульоз в 10 раз частіше ніж серед населення, яке обстежується регулярно, вони і являються джерелом розповсюдження інфекції, і це незважаючи на те, що в районі кожного року працює виїзний флюорограф з охопленням всіх населених пунктів району.

Мережа лікувально-профілактичних закладів на селі не укомплектована лікарями , а Вербівська СЛА навіть середнім медичним персоналом, ФП деяких населених пунктів (Донцово) не укомплектовані фельдшером декілька років. Відсутня індивідуальна робота з кожним жителем поіменно для залучення їх до флюорообстеження, цей метод являється основним по виявленню туберкульозу в ранніх стадіях серед дорослого населення.

В поточному (2018р) за перший квартал вже виявлено 5 випадків туберкульозу легень, усі в занедбаному стані з бациловиділенням через мокротиння, із них четверо не обстежені останні 4-5 років флюорографічно, один із них в тяжкому критичному для життя стані з супутнім захворюванням – хронічний алкоголізм, не звертався за медичною допомогою до останнього часу.

Туберкулоьз виліковний, забезпечується лікування за рахунок державного бюджету тубпрепаратами, що є безкоштовні та постачаються безперебійно на 100%.

Чим раніше виявлено захворювання, тим легше лікування, менші наслідки перенесеної хвороби. Життя людини безцінне. Бережіть своїх близьких,цінуйте,що вам дала природа.

Якщо людина не оцінює свій стан адекватно та не звертається на обстеження   роками та хворіє місяцями  і ставить під загрозу здоров’я оточуючих, треба приймати необхідні міри, в першу чергу рідним та близьким, потім громадськості по примусовому залученні таких осіб до профілактичного огляду та наданню медичної допомоги.

Не треба бути байдужими. Під загрозою може опинитися здоров’я Ваше та ваших дітей, оскільки  туберкульоз все ж таки інфекційне  захворювання і передається від хворої людини до здорової через повітря .

Інфекційну природу туберкульозу відкрив німецький вчений Роберт Кох 22 березня 1882р., цей день і являється Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом, з яким боротися повинен кожний, починаючи з себе.

Лікар-фтизіатр Нікітіна Марія Петрівна 

 

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ