“Баварський дім” знову у нас в гостях

 2 та 3 листопада в Нижньосірогозькій ЦРЛ для медпрацівників району проводились тренінги на тему „Консультування і тестування пацієнтів на ВІЛ-інфекцію з використанням швидких тестів за ініціативою лікарів та профілактика стигматизації людей, що живуть з ВІЛ”. Дані тематичні курси організовані та проводились благодійницьким фондом „Баварський дім, Одеса”.

«Баварський дім, Одеса» був створений  як німецький культурний центр 11 липня 1993 року за ініціативою Баварського Державного міністерства з питань праці, соціального захисту, сім’ї, жінок та охорони здоров’я за підтримки Євангелічно-Лютеранської церкви землі Баварія в рамках міжурядової угоди між Україною і Баварією від 1990 року. Початкові цілі «Баварського дому, Одеса» – відродження і розвиток культури і мови етнічних німців причорноморського регіону України, підтримка німецьких сімей, які переселились  в Україну з країн СНД, зміцнення взаєморозуміння, культурних і ділових зв’язків між українським і німецьким народами.

В подальшому з 2013 року почав реалізовуватись соціальний проект по оптимізації медичної допомоги ВІЛ-позитивним людям міста Херсон та Херсонської області. Даний проект включає в себе проведення тренінгів з медпрацівниками, створення мобільної служби для роботи вдома з хворими, що не можуть відвідувати лікувальні заклади, а також проект „Телемедицина”, в рамках якого лікувальні заклади області (в т.ч. наша лікарня) отримали оргтехніку для роботи з ВІЛ-позитивними пацієнтами. Щороку в кожному лікувальному закладі області групи викладачів проводять цикли занять на різноманітні актуальні питання по діагностиці, лікуванню та профілактиці ВІЛ/СНІД.

Цього разу в навчанні взяло участь 20 лікарів, фельдшерів та медичних сестер. В теплій невимушеній атмосфері активного спілкування організаторів тренінгу та наших медпрацівників були відпрацьовані наступні питання:
– роль консультування і тестування у профілактиці ВІЛ/СНІД;
– епідситуація у світі, Україні та Херсонській області;
– етичні та соціальні аспекти епідемії;
– стигма та дискримінація уразливих груп населення;
– навички ефективної комунікації, феномен „згорання” ;
– шляхи передачі ВІЛ, діагностика;
– алгоритм постановки швидких тестів, відпрацювання навичок консультування та тестування швидкими тестами;
– профілактика опортуністичних захворювань.

Медпрацівники району надали високу оцінку рівню організації тренінгу та якості подання лекційного матеріалу та висловлюють щиру подяку фонду „Баварський дім, Одеса” та викладачам за отриману можливість підвищення свого кваліфікаційного рівня . Адже про життєву важливість подібних заходів свідчать загальновідомі статистичні дані. Тільки за шість місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 7 612 нових випадки ВІЛ-інфекції (з них 1 365 дітей до 14 років). Всього c 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 287 970 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39 887 осіб. Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони – це Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також Київ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Щербань В.В.

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ