16 жовтня – міжнародний день анестезіолога

Напевно, не було більш бажаної мети у багатьох поколінь лікарів, ніж мрія про перемогу над болем. І хоча, різні снодійні зілля намагалися використовувати ще багато сотень років тому, але всерйоз і надовго все почалося о 10 годині ранку 16 жовтня 1846 в операційному амфітеатрі Массачусетської загальної лікарні, коли Томас Мортон вперше в світі провів публічну демонстрацію інгаляційної анестезії ефіром. Пацієнт – двадцятирічний художник Едвард Джілберт Еббот. Діагноз – вроджена судинна пухлина шиї. Оперував – головний хірург Массачусетської загальної лікарні Джон Коллінз Уоррен. Анестезіолог (перший в світі) – Томас Мортон. Потім Уоррен запише в історії хвороби «16 жовтня, коли хворий був підготовлений для операції, до його роту доктором Мортоном приблизно на три хвилини був приставлений апарат, після чого хворий впав у стан нечутливості. Я негайно зробив розріз завдовжки близько трьох дюймів через шкіру шиї і почав розсічення уздовж важливих нервів і кровоносних судин, хворий на біль не реагував. Незабаром після цього він почав безладно говорити, і, здавалося, перебував у збудженому стані протягом операції. Будучи опитаним негайно після цього, чи сильно він страждав, він сказав, що відчував, ніби йому дряпають шию, але згодом, коли я його розпитував, він стверджував, що в той час він не відчував болю, хоча і усвідомлював, що операція здійснюється».


З тих днів минуло вже 170 років. Анестезіологічні технології стали неймовірно складними, а наркози абсолютно безпечними. Зараз анестезіолог, це не лише знеболення в операційній, але і лікування найважчих і найскладних пацієнтів у відділеннях реанімації.
Зі святом, дорогі друзі. Міцного здоров’я, спокійних чергувань і гідної оплати вашої праці. Можливо, ваша професія не всім добре відома і не всім добре зрозуміла, але ми ж то знаємо, без чиєї скрипки оркестр не зіграє.

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ