Передвижной флюорограф завершил работу в районе

В період з 15 серпня по 11 вересня поточного року в Нижньосірогозькому районі працював пересувний флюорограф. Про його роботу розповідає головний лікар комунального закладу „Нижньосірогозький центр первинної медикосанітарної допомоги” Тур Катерина Іванівна

Протягом останнього десятиріччя стала доброю традицією щорічна робота в нашому районі пересувного діагностичного флюорографічного комплексу. Активна співпраця медпрацівників та виконкомів сільських рад в даному питанні дає позитивні наслідки в складній боротьбі з епідемією туберкульоза.  Вже тривалий час утримується на низькому рівні захворюваність на туберкульоз: 2014 рік – 48,8 , 2015 рік – 55,2  на 100 тис. населення (5-е рейтингове місце по області) та на деструктивну (занедбану) форму туберкульозу – 24,4 в 2014 році (5-е рейтингове місце), 12,3 на 100 тис. населення в 2015 році (1-е рейтингове місце). До 60 % первинного туберкульозу виявляється при профоглядах (флюорообстеження та мікроскопія мокротиння). Охоплення населення флюорооглядами складає 60-63 % (4-6 рейтингові місця по області). Не став виключенням і поточний рік. Наприкінці серпня до району знову завітали рентгенологи та, відпрацювавши всі населенні пункти району, вчора 11 вересня закінчили роботу. Під час роботи пересувного флюорографа обстежено 2606 мешканців району. В день в середньому оглядалось близько 120 осіб. Також обстежено 75 чоловік, що не проходили флюорографію два і більше років. Доречно буде відмітити, що такі особи потенційно небезпечні по захворюванню на туберкульоз і становлять небезпеку оточуючим через можливу наявність невиявлених активних (з бактеріовиділенням) форм туберкульозу. На сьогодні говорити про цьогорічні практичні результати роботи мобільного діагностичного комплексу ще рано, оскільки протягом ще двох тижнів буде проводитись розшифровка цифрових знімків с подальшим дообстеженням виявленої патології. Але якщо згадати  минулий 2015 рік, то маємо такі дані: оглянуто під час роботи пересувного флюорографа всього 2558 осіб, в тому числі тих, що не обстежувались 2 і більше років – 86. Середнє навантаження на 1 день роботи – 122 обстеження. Виявлено всього хворих – 89, з них рак легень – 1, туберкульоз органів дихання – 5, залишкові післятуберкульозні зміни – 35, інші хвороби (хронічне обструктивне захворювання та ін.) – 48.

Особливо хотілось би відмітити роботу по організації флюорообстеження медпрацівників та працівників сільських рад таких населених пунктів, як Нижні Сірогози, Новоолександрівка, Дем’янівка, Нижні Торгаї, Вільне та Вербівської територіальної громади. Дякую всім небайдужим та сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю в наступні роки.

Новину записав Щербань В.В.

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ