Фтизіатр

Кабінет фтизіатрії, 1-й поверх стаціонарного корпусу, інфекційне відділення

Лікар-фтизіатр: Нікітіна Марія Петрівна

Лікар-фтизіатр: Нікітіна Марія Петрівна

Кваліфікаційна категорія – перша

Часи роботи

Пн – Пт 8:00 – 14:00

Фтизіатрична служба району представлена протитуберкульозним кабінетом консультативно-діагностичної поліклініки Нижньосірогозької центральної районної лікарні. Служба здійснює методичну, організаційну, профілактичну та лікувальну роботу. Проводиться контроль за виконання рекомендацій по покращенню профілактичної роботи по району, виявленню захворюваності на туберкульоз у дорослих та дітей. Заходи здійснюються в тісній співпраці з КЗ „Нижньосірогозький центр ПМСД”, товариством Червоного Хреста, службами райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування. Медичними кадрами служба укомплектована на 100 %.

В районі діє затверджена в 2013 році районною Радою „Програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 р.р.” В 2015 році програма профінансована на 85 %.

Показники протитуберкульозної роботи  районі на протязі останніх 5 років характеризуються стабільністю та позитивною динамікою. Утримується на низькому рівні захворюваність на туберкульоз: 2014 рік – 48,8 , 2015 – 55,2  на 100 тис. населення (5-е рейтингове місце по області) та на деструктивну (занедбану) форму туберкульозу – 24,4 в 2014 році (5-е рейтингове місце), 12,3 в 2015 році (1-е рейтингове місце), до 60 % первинного туберкульозу виявляється при профоглядах (флюорообстеження та мікроскопія мокротиння). Охоплення населення флюорооглядами складає 60-63 % (4-6 рейтингові місця по області). Вже традиційною стала щорічна робота пересувного флюорографа в кожному населеному пункті. В той же час через розповсюдженість мультирезистентного туберкульозу та негативні соціальні чинники залишається високою смертність від даного захворювання. Рівень мультирезистентної інфекції зростає, в тому числі і серед вперше діагностованої інфекції, часто поєднуючись з різними факторами ризику. Більше половини туберкульозу (70%) виявляється серед працездатного не зайнятого роботою населення. Туберкульоз  – це соціально небезпечне захворювання. Рівень його захворюваності залежить не тільки від зусиль медичних працівників, а і від стану соціального забезпечення населення.

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ