Переміщення

Промивання носа методом переміщення  — розробка американського лікаря Артура Проетца — відмінно підходить для лікування гаймориту та інших форм синуситу, а спеціальний апарат для промивання носа робить процедуру доступною для кожного. Глибоке очищення пазух носа благотворно позначається на імунітеті, і дозволяє позбавити носові порожнини і ходу від скупчився в них гною і бруду.

sneeze

Дана процедура промивання носа абсолютно безболісна, і, до речі, назву «зозуля» пішло від того, що під час промивання пацієнт повинен вимовляти «ку-ку-ку-ку».

Основними показаннями для застосування «зозулі» є:

  • нежить,
  • поліпи,
  • алергічний риніт,
  • інфекції в носових ходах,
  • тонзиліт,
  • аденоїдит,
  • види синусити: гайморит, полисинусит, етмоїдит, сфеноидит, фронтит.

Технологія промивання носа методом переміщення являє собою вливання в одну ніздрю антисептичного розчину, і одночасне відсмоктування цього розчину з іншої ніздрі, при якому видаляються слиз і гній. При проведенні процедури необхідно лежати рівно, закинути голову назад градусів на 45 і не крутити нею, підтримувати чіткий ритм дихання і, головне, не панікувати. Постійний потік рідини очистить всі пазухи носа — гайморові, лобні і решітчастий лабіринт — а плавне введення ліків забезпечить безболісність.

Також перед введенням розчину обов’язково закапати в кожну ніздрю судинозвужувальні краплі.

Основою антисептичного розчину можуть стати звичайний фурацилін, цефтріаксон, декасан.

Після промивання на вулицю дозволяється виходити тільки після закінчення 30 хвилин в теплу пору року, в холодну — не раніше 1-2 годин. Постарайтеся не переохолоджуватися, тому що це тільки посилить захворювання, і процедуру доведеться повторювати ще кілька разів. А для повного одужання буде потрібно від 4 до 10 відвідувань лікаря.

Слід зазначити, що промивання методом переміщення протипоказано вагітним жінкам, дітям до 5 років, епілептикам і тим, у кого постійно бувають носові кровотечі.

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ