Клінічна лабораторія

Завідувач клінічної лабораторії Шостак Лариса Миколаївна

Завідувач клінічної лабораторії Шостак Лариса Миколаївна

Часи роботи

8:30 – 15:00

Лікар-лаборант вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 21 рік

Клініко-діагностична лабораторія Нижньосірогозької центральної районної лікарні  атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я (Свідоцтво про атестацію  №002986). Термін чинності свідоцтва п’ять років , видано 07 листопада 2012 року, чинне до 06 листопада 2017 року .

У лабораторії виконуються наступні види досліджень:

  • гематологічні (загальний аналіз крові з підрахунком лейкоцитарної формули, тромбоцитів);
  • загальноклінічні (загальний аналіз сечі, аналіз сечі за Нечипоренко, за Зимницьким, аналіз калу на яйця глист і найпростіші, копрограма, аналіз крові на наявність збудника малярії, аналіз виділень із статевих органів, аналіз секрету передміхурової залози, спермограма,  аналіз мокротиння, дуоденального вмісту, аналіз зскрібка з шкіри і вій на наявність демодекс, нігтьових пластинок і зскрібка зі шкіри на наявність паразитарних грибів;
  • цитологічні;
  • біохімічні (печінкові проби, ниркові проби, рівень цукру в крові, показники жирового обміну і ін);
  • імунологічні (визначення групи крові, резус-фактора, експрес-діагностика гепатиту В, гепатиту С, експрес-діагностика сифілісу та ін.)

Лабораторія укомплектована фахівцями, які мають спеціальну підготовку та досвід роботи у проведенні досліджень біологічного матеріалу. Діяльність фахівців КДЛ визначена посадовими інструкціями, наказами по лікарні, вказівками та розпорядженнями керівника лабораторії.Основною функцією КДЛ є забезпечення комплексним та якісним лабораторним обстеженням пацієнтів в лікарні.Лабораторні дослідження проводяться згідно вимогам нормативних документів. Систематично застосовується внутрішньолабораторний контроль якості, який забезпечує якісне проведення лабораторних досліджень. КДЛ приймає участь у системах зовнішньої оцінки якості лабораторних досліджень на рівні області.Клінічна лабораторія проводить у найкоротші терміни дослідження хворим, які знаходяться в стаціонарі у невідкладних станах. Надає консультативну допомогу лікарям  у виборі найбільш діагностично-інформативних методів та тлумаченні результатів лабораторних досліджень. Фахівці клінічної лабораторії раціонально використовують лабораторне обладнання, майно, реактиви, стандартні зразки,впроваджують прогресивні форми роботи, нові методи дослідження біологічного матеріалу, які мають високу аналітичну та діагностичну надійність.Вже девʼять років  наша лабораторія використовує швидкі тести для перевірки крові на інфекційні хвороби, кардіотести, онкомаркери.
Забезпечено проведення роботи згідно вимог санепідрежиму, правил техніки безпеки, охорони праці, протипожежної безпеки. Метрологічна атестація – згідно графіка. Постійно проводиться  навчання фахівців лабораторії на курсах підвищення кваліфікації, на робочих місцях в інших лікувальних закладах, на семінарах та конференціях. Клінічна лабораторія  забезпечена  витратними матеріалами, журналами документального оформлення і обліку результатів лабораторних досліджень.

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ