Подолати туберкульоз

Протягом останніх п’яти років (2012-2016 р.р.) на території України по окремим областям працював Глобальний фонд USAID від американського народу над проектом «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». В т.ч. робота проводилась на території Херсонської обл. Термін роботи над цим проектом закінчується в грудні 2016 р.

01.12.2016 р.на базі Херсонського обласного протитуберкульозного диспансеру було проведено останній семінар на тему «Основні питання виявлення туберкульозу і ведення хворих на туберкульоз на рівні первинної медичної допомоги та реалізація амбулаторної моделі допомоги». Від Нижньосірогозького району в роботі цього семінару приймали участь лікар-фтизіатр тубкабінету Нижньосірогозької центральної лікарні Нікітіна М.П. та головний лікар КЗ «ЦПМСД» Тур К.І.

Підводились підсумки роботи по реалізації в області цього проекту. Досягнуто значного покращення рівня роботи по контролю за туберкульозом. Лабораторія ХОПТД отримала сучасне обладнання, у фтізіатричній службі області введена в дію комп’ютерна мережа з обліком хворих на активний туберкульоз та  проведення їх лікування. Здійснюється ефективний контроль за використанням протитуберкульозних препаратів.

Проводилось навчання медичних спеціалістів різного рівня, керівників ЛПЗ, працівників держадміністрацій з питань туберкульозу.

Організована соціальна допомога хворим на активний туберкульоз, які лікувались амбулаторно через товариство Червоного Хреста.

Кураторами цього Проекту надавалась методична допомога при виїздах на місця в т.ч. з питань інфекційного контролю, що дало змогу покращити умови праці медичних працівників на місцях.
За плідну співпрацю з Проектом USAID «Посилення  контролю за туберкульозом України ряд працівників області нагороджено листом Подяки. Серед них лікар фтизіатр Нижньосірогозької ЦРЛ  Нікітіна М.П. та головний лікар КЗ «ЦПМСД» Тур К.І..

Проект закінчив свою роботу, але проблем ще достатньо. Об’єднавшись всі разом, ми зможемо їх вирішувати в майбутньому.

Лікар-фтизіатр: Нікітіна Марія Петрівна

Лікар-фтизіатр Нижньосірогозькоі ЦРЛ  Нікітіна М.П. 

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ