Пологове відділення

Завідувач пологовим відділенням: лікар акушер-гінеколог  Гладун Тетяна Сергіївна

Одним із пріоритетів роботи нашої лікарні є охорона здоров’я матері та дитини. Завідувач пологовим відділенням   Гладун Тетяна Сергіївна. Лікар-неонатолог Верещака Леонід Сергійович. Середній та молодший персонал працюють почергово цілодобово. Пологове відділення Нижньосірогозької центральної районної лікарні на 5 ліжок функціонує в цілодобовому режимі, знаходиться на 1-му поверсі лікарні, операційна та палати інтенсивної терапії знаходяться на 3-му поверсі в загально-хірургічному відділенні, транспортування вагітних ліфтом лікарні. Матеріально-технічна база приміщення відповідає сучасним вимогам.

В 2008 році проведена реконструкція приміщень, серед яких є примально-оглядова кімната, післяпологові палати спільного перебування матері та дитини, кабінет функціональної діагностики з апаратом КТГ плоду ( моніторинг частоти серцевих скорочень плоду), сімейний пологовий зал, післяпологові палати сімейного типу на 2 кімнати з окремим санвузлом та душевою кабіною, палата інтенсивної терапії для новонароджених, їдальня, а також інші приміщення, які регламентовані наказом МОЗ України від 10.05.2007 року №234 “Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах”. Відділення працює за сучасними перинатальними технологіями. Створені комфортні умови перебування для жінок та немовлят. Обовя’зковою умовою є турботливе ставлення та професіоналізм медичного персоналу.

В пологовому відділенні приймаються вагітні Нижньосірогозького, Великолепетиського, Горностаївського, Іванівського, Верхньорогачикського та інших районів. Так, в 2015 році понад 53% жінок, що народили в нашій лікарні, це вагітні  з прилеглих районів. Більшість пологів проходять фізіологічно, та при виникненні  ускладнень з боку матері чи плода в екстреному порядку проводиться операція кесаревого розтину. В разі тяжкої патології, вагітні скеровуються та транспортуються у супроводі медичного персоналу до лікувальної установи третинного рівня ( Херсонську обласну клінічну лікарню) або робиться виклик спеціаліста обласного лікувального закладу безпосередньо до центральної районної лікарні.

Позитивні тенденції в акушерстві:

   • запроваджене ведення пологів з динамічним спостереженням за вагітною лікаря акушер-гінеколога, лікаря-неонатолога та акушеркою до
    прийняття пологів та 2 години в післяпологовому періоді;
   • партнерські пологи за бажанням сімейних пар;
   • постійний контроль серцебиття плоду за допомогою апарату КТГ згідно  затверджених клінічних протоколів;
   • збереження теплового ланцюжка при народженні немовляти (тепла пологова кімната, негайне обсушування дитини,  контакт «шкіра-до-шкіри»,
    раннє грудне вигодовування,  спільне цілодобове перебування матері та дитини);
   • при нормальному перебігу пологів та післяпологового періоду виписка матері та дитини на 3-ю добу;
   • не має випадків післяпологового травматизму.

Лікарня в 2012 році згідно розширеної ініціативи ВООЗ ЮНІСЕФ отримала статус “Лікарня, доброзичлива до дитини” та успішно підтвердила його в 2015 році. Такий статус отримують медичні заклади, які активно проводять роботу з консультування вагітних жінок щодо переваги  партнерських пологів, користі грудного вигодовування та категоричної відмови від замінників грудного молока, пустушок та пляшок при нормальному розвитку немовляти.

Любі жінки, ми на вас чекаємо!
З повагою, завідувач та колектив пологового відділення

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ