На черзі – оновлення рентгенологічного кабінету

У медичній практиці рентгенологічна діагностика – вкрай затребуваний, а часом незамінний метод обстеження. Згідно зі статистикою, практично 70% випадків раннього виявлення захворювань відбувається за допомогою рентгенологічного дослідження. Цей діагностичний метод дозволяє визначити стадію захворювання і конкретну ділянку організму, яка піддалася негативним патологічним змінам. Без рентгену досить важко виявити характер отриманої травми, потребу в медикаментозному лікуванні або проведенні хірургічної операції.
Однак, при проведенні рентгенологічних обстежень необхідно суворо дотримуватись певних вимог, щоб не завдати шкоди організму.
Підставою на право експлуатації рентгенівського кабінету є Санітарний паспорт, який видається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства (на території нашої області – Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області).
На підставі заяви головного лікаря та на виконання наказу Головного управління від 31.01.2019 року №268 фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нижньосірогозького районного управління було проведено обстеження приміщень рентгендіагностичного та флюорографічного кабінетів на предмет дотримання вимог у сфері санітарного законодавства, насамперед, вимог ДСанПіН «Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур», затверджених наказом МОЗ від 04.06.2007 року №294.
Під час обстеження встановлено, що у закладі проводиться певна робота по підготовці необхідних документів для отримання Санітарного паспорту та забезпеченню дотримання вимог щодо радіаційної безпеки та до захисту від нерадіаційних факторів: в кабінетах проведено заміри опору ізоляції, аеродинамічні заміри вентиляційної системи, дозиметричний контроль засобів захисту в рентгенівському кабінеті, суміжних приміщеннях і на прилеглих територіях, розроблені та погоджено Інструкції з радіаційної безпеки при проведенні робіт із джерелами іонізуючих випромінювань в рентгенодіагностичних кабінетах Нижньосірогозької центральної районної лікарні, і підтверджена доцільність та необхідність проведення поточного ремонту рентгенологічного кабінету, складено відповідний  акт.
В 2018  році Нижньосірогозька районна рада  надала пакет документів на участь в обласному конкурсі проектів розвитку  територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області і одержала перемогу.
Найближчим часом буде розпочато реалізацію проекту «Поточний ремонт приміщень рентгенологічного кабінету Нижньосірогозької районної лікарні по вулиці Таврійська.1, смт.Нижні Сірогози Нижньосірогозького району Херсонської області».
Джерела фінансування проекту :
-фінансування з обласного бюджету – 371350 грн.
-фінансування з районного бюджету –  333658 грн.
-фінансування з боку організаторів партнерів ТОВ «Новопетрівське», директор Шмигирівський П.М. – 37700 грн.
Сукупне фінансування – 742708 грн., благодійна допомога ТОВ «Дружба» – 30000 грн.
Проведення ремонту рентгенологічного кабінету районної лікарні,  забезпечить покращення доступності населення району та прилеглих  населених пунктів до сучасних рентгенологічних методів діагностики, які будуть проводитись в належних санітарних та комфортних умовах.

 

Головний лікар Г.І.Гомон

ПОЧНІТЬ ВВОДИТИ ТЕКСТ І НАТИСНУТИ КЛАВІШУ ENTER ДЛЯ ПОШУКУ